Συναδέλφισσες – Συνάδελφοι,
σας ευχαριστούμε από καρδιάς που στηρίξατε με την ψήφο σας τη Δ.Α.Κ.Ε Καθηγητών ΔΕ Πρέβεζας και στείλατε αντιπρόσωπο για το 21ο Συνέδριο της ΟΛΜΕ.
Η επιτυχία αυτή της ΔΑΚΕ οφείλεται στην ξεκάθαρη θέση της παράταξης στις επιλογές της για την εκπαίδευση και τη σταθερή προσήλωσή της στις αρχές και αξίες της.
Οι Καθηγητές και Καθηγήτριες που ψήφισαν τη Δ.Α.Κ.Ε, ψήφισαν τις ιδέες και αξίες του κοινωνικού φιλελευθερισμού για ένα ισχυρό κοινωνικό κράτος.
Από τη μεριά μας, δηλώνουμε παρόντες στον αγώνα για την επίλυση των προβλημάτων του κλάδου μας, ενώ βεβαιώνουμε ότι θα συνεχίσουμε να εργαζόμαστε για να αναγνωριστεί το κύρος και η αξιοπρέπεια των εκπαιδευτικών.