Η 15 χρονη Χαρά (γεν.2009) σημείωσε την καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στην κατηγορία της Κ16 και την 6η όλων των εποχών στην μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία Κ18 με χρόνο 23:59.27.
H επίδοση της Χαράς που έχει προπονητή τον Δημήτρη Γεωργοπέτρη, είναι 10η επίδοση φέτος στο κόσμο στη κατηγορία Κορασίδων και η κορυφαία ως Παγκορασιδα για το 2024, ενώ είναι και το όριο για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ18 (όριο :26 λεπτά) και 2η επίδοση στην Ευρώπη Κ18 στη κατηγορία κορασίδων από τις αθλήτριες που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα! (δυστυχώς όμως δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ΗΛΙΚΙΑΚΑ καθώς είναι μικρότερη από 16 ετών).